Get  Started
Significant Effects of Video Technologies on Different Platforms

Significant Effects of Video Technologies on Different Platforms

  • 12.30.2022 19 Liked
Here is our article that brings together news about video technologies, new video updates and the significant impact of video on different areas.

Amazon Fashion’dan AR Alışveriş Deneyimi

amazon-fashion

Amazon Fashion, Snapchat’in artırılmış gerçeklik Alışveriş Lenslerini kullanarak satın alma deneyimini yeni bir boyuta taşıyor.

Ray-Ban, Maui Jims, Oakley’s, Persol ve birçok markaya ait gözlük, Snapchat kullanıcılarının sanal olarak denemeleri için Alışveriş Lensleri’nde yer alacak.

Snapchat kullanıcıları gözlüklerini platform üzerinden satın alabilirken aynı zamanda kendi deneyim videolarını da paylaşabilecekler.

Amazon ve Snap iş birliği ile gerçekleşen ilk AR deneyimi olan bu aktivasyon, yakın gelecekte farklı şirketlerin de dikey içeriklerin yer aldığı mecralara yöneleceğini gösteriyor.

TikTok E-Ticaret Pazarına Atılıyor

tiktok-shop

TikTok, yeni ‘’Shop’’ özelliği ile önümüzdeki alışveriş sezonunda Amazon gibi devlerle rekabet edeceği e-ticaret pazarına bu hafta sessizce girdi.

Markanın ABD'de resmi olarak test etmeye başladığı ‘’TikTok Shop’’ özelliği sayesinde kullanıcılar artık doğrudan uygulama üzerinden alışveriş yapabilecek.

Elektronik, giyim, yiyecek ve farklı birçok kategoride ürün bulunan alan için TikTok, ABD’deki birçok işletmeyi bu girişime katılmaya davet ediyor.

Test aşamasında olan özellik için TikTok sözcüsü, "TikTok Shop'un olumlu etkisini gördük ve her ölçekteki işletmeyi desteklemek için bu yeni ticaret fırsatını denemeye devam etmekten heyecan duyuyoruz" sözlerini ifade etti.

Google Maps’te AR Deneyimi

google-maps

Google, Live View özelliği ile Haritalar'ı daha sürükleyici hale getiriyor ve kullanıcılara AR deneyimi sunuyor.

Live View sayesinde kullanıcılar Google Haritalar üzerinden kamerayı kullanarak çevredeki ATM, kafe ve birçok farklı noktayı görebilecek.

Live View özelliğinin ayrıntılarını Eylül ayında açıklayan marka AR deneyiminin gelecek günlerde Londra, Los Angeles, New York, Paris, San Francisco ve Tokyo'da kullanıma sunulacağını duyurdu.

Stay Connected