AI-Supported Innovations and Advertising Moves of Companies

AI-Supported Innovations and Advertising Moves of Companies

  • 03.04.2024 50 Liked
Here is our article where we bring together news about Google's new artificial intelligence-supported tool MusicFX, new design-oriented features added to Microsoft Copilot, and the AR Guide prepared by IAB and MRC!...

Google’dan MusicFX

music fx

 

Google, yapay zekâ destekli yeni aracı MusicFX'i duyurdu. MusicFX müzik yapmak isteyen kullanıcıların yapay zekâ kullanarak kendi müziklerini oluşturmasına imkân veriyor.

 

Müzisyenler, yapımcılar ve bu konuda ilgili kişiler için müzik oluşturma konusunda yeni olanaklar sunan bu araç önemli sınırlamalarla birlikte geliyor.

 

MusicFX, sanatçılardan bahseden veya vokalleri içeren belirli sorgular için müzik oluşturmayarak sanatçıların seslerini ve tarzlarını da koruma altına alıyor.

 

 

Microsoft’tan Yeni Copilot Özellikleri

copilot

Microsoft Copilot'a eklenen tasarım odaklı yeni özelliklerini duyurdu.
Bu özelliklerle kullanıcılar, Dall-E’den faydalanarak metinsel komutlarla görseller oluşturabilecek.

 

Ayrıca platformdan ayrılmadan yapay zekâ tarafından oluşturulan görüntüleri özelleştirebilecek.

 

Şu an ABD, İngiltere, Avustralya, Hindistan ve Yeni Zelanda'da kullanıma sunulan bu özelliklerin yakın zamanda farklı bölgelerde de erişime açılması bekleniyor.

 

 

IAB ve MRC'den AR Kılavuzu

ar kılavuz

 

İnteraktif Reklamcılık Bürosu (IAB) ve Medya Derecelendirme Konseyi (MRC), reklam verenlerin AR tarafındaki çalışmaları için daha tutarlı ölçümler sağlayabilmesi amacıyla bir kılavuz hazırladı.

 

Kılavuzdaki yönergeler; AR reklam yayını, görüntülenebilirlik, izleyici kitlesi, etkileşim ve performansa ilişkin net ve tutarlı tanımlamalar için etkili bir çerçeve oluşturuyor.

 

Yönergelerde AR sayesinde tüketicinin ürünlerle etkileşim kurabilme deneyimine de değinilerek, teknoloji ve pazarlama ilişkisinin önemi vurgulanıyor.

Stay Connected