Kontaktieren
Sosyal Medya Mecralarında Video ile İlgili Son Gelişmeler

Sosyal Medya Mecralarında Video ile İlgili Son Gelişmeler

  • 08.19.2022 50 Gelikt
Video içeriklerin ağırlıkta olduğu sosyal medya mecralarındaki son gelişmeleri bir araya getirdik.

Instagram’dan Videolar için Yeni Özellikler!

Instagram videoya yönelimin artmasıyla birlikte kullanıcıları için video sınırlarını genişletmeye ve yeni özellikler getirmeye devam ediyor.

Uygulamaya getirilen güncellemeyle birlikte 15 dakikanın altındaki videolar artık Reel olarak paylaşılabilecek. Bu sayede kullanıcılar tüm videolarını Reel alanında toplayabilecek.

reel

Bir diğer özelliği Dual sayesinde kullanıcılar arka kamera ile video çekerken ön kameradan kendi tepkilerini de eş zamanlı çekebilecek. Ekipman ihtiyacını en az seviyeye indiren bu güncelleme, tepki videolarıyla ünlenen kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştıracağı düşünülüyor.

Rion Austin’den YouTube Tam Dönüşüm Hunisi Hakkında Görüşler

Rion Austin’den YouTube Videolarına Dair Görüşler…

Google'da YouTube ve küresel video çözümleri direktörü olan Rion Austin YouTube'dan en iyi şekilde yararlanmak için reklam verenlerin tam dönüşüm hunisi yaklaşımını benimsemeleri gerektiğini söylüyor.

youtube

Kendi deneyimlerinin yanı sıra yapılan anketlerde de katılımcıların %75’i YouTube videolarındaki reklamların kendilerini yeni markalardan, ürünlerden ve kampanyalardan daha fazla haberdar ettiğini ifade ediyor.

Nike, Entel ve Uluslararası Kurtarma Komitesi gibi 3 farklı sektör ve bölgeyi temsil eden markaların YouTube tam dönüşüm hunisi ile pazarlama stratejilerinde büyük ivme kazandığını aktarıyor.


TikTok’tan Anlamlı Güncelleme!

TikTok daha erişilebilir ve kapsayıcı olmak amacıyla otomatik altyazı uygulamasını yeni çeviri araçlarıyla güncelliyor.

The Deaf Collective iş birliği ile oluşturulan güncelleme sayesinde TikTok videoları işitme engelli bireyler için daha erişilebilir hale geliyor.

tiktok

İlk etapta İngilizce, Portekizce, Almanca, İtalyanca, Korece, Mandarin, İspanyolca, Türkçe ve Endonezya dilinde çeviriyi destekleyen güncelleme ile kullanıcılar video açıklamalarını, video başlıklarını ve metin etiketlerini kendi dillerinde çevirebilecek. 

 

 

Kontaktieren