Kontaktieren
Latest News on Video Platforms and Video

Latest News on Video Platforms and Video

  • 10.21.2022 105 Gelikt
We have brought together news on new technologies such as the latest updates on video platforms such as Disney+, Netflix, YouTube, and Meta Make-A-Video, which shows that artificial intelligence technology will take place in our lives even more.

TV Seyircisi Dijitale Yöneliyor

netflix

Youtube, Netflix, Amazon Prime, Disney+ gibi video platformlarının hayatımıza girmesiyle TV seyircisi dijital mecralara yönelmeye başladı.

Yapılan araştırmalar, ayda 3 milyardan fazla internet kullanıcısının herhangi bir cihazdan video akışı izlediğini ya da video indirdiğini gösteriyor.

Zaman, mekân bağımsız izleme ve kişisel beğenilere uygun içerik seçme imkânı veren bu platformlarda aylık aktif kullanıcı sayısının 2023 yılında 3,5 milyara ulaşacağı düşünülüyor.

Meta’dan AI Destekli Video

meta-make-a-video

Meta bir blog gönderisi ile betimlemeye dayanan yeni yapay zekâ destekli video aracı Make-A-Video'yu duyurdu.

Make-A-Video ile metinsel betimleme yapılarak video oluşturulabiliyor ve statik bir görüntüye hareket eklenebiliyor. Ya da iki görüntü arasına hareket eklenerek bütünsel bir anlatım yaratılabiliyor.

Şu an için araç ile maksimum 5 saniyelik videolar hazırlanabiliyor ve birden fazla sahne ya da olay içeren kurgular henüz oluşturulamıyor.

DALL-E ve Midjourney gibi AI destekli statik görsel oluşturabilen araçların ardından Make-A-Video’nun gelişi sanat ve reklam dünyasındaki üretim süreçlerinde büyük etki yaratacağı düşünülüyor.

Netflix’ten Reklamlı Abonelik Seçeneği

netflix-subscribe

Son dönemlerde büyük oranda abone kaybı yaşayan Netflix, reklamlı abonelik paketi sunacağını duyurdu.

2023 yılından önce hayata geçirilecek olan reklamlı abonelik seçeneğinde fiyatlar neredeyse yarı oranda düşürülerek kaybedilen abonelerin tekrar kazanılması planlanıyor.

İlk etapta Kanada, İngiltere ve Almanya gibi birçok farklı ülkede aktif hale gelecek bu seçenek, video reklam veren markalar için yeni bir oyun alanı sunuyor.


Video dünyasını ilgilendiren daha fazla habere anlık olarak erişmek için  
Instagram ve LinkedIn hesaplarımızı takip edebilirsiniz. 

Kontaktieren